Уточнення характеру насичення пластів


 

У зв'язку із необхідністю уточнення петрофізичних параметрів колекторів в експлуатаційних свердловинах та необхідністю ревізії свердловин старого фонду, дослідження в обсаджених свердловинах є іноді єдиним ефективним засобом визначення поточного характеру насичення та характеристик порід-колекторів.

Для досліжень в обсаджених сверловинах використовується комплексниий підхід до вивчення розрізу комплексною апаратурою радіоактивного каротажу (ГК+2ННКт+2НГК) та дозондовою апаратурою імпульсного нейтрон-нейтронного каротажу (великий та малий зонди).

ТОВ "Укрспецгеологія" разом із "Інститутом геофізики имені С. І. Субботіна" НАН України розробили та запатентували (Номер патенту: 117555/Опубліковано: 26.06.2017) п'ятиканальний прилад радіоактивного каротажу для дослідження нафтогазових свердловин, що складається з блока гамма-каротажу (ГК) та двозондового пристрою нейтрон-нейтронного каротажу за тепловими нейтронами (2ННКт) та двозондового пристрою нейтронного гамма-каротажу (2НГК). Прилад призначений для визначення літологічних властивостей та петрофізичних параметрів порід в обсаджених та необсаджених свердловинах.

Даний метод досліджень застосовується з метою:

- виявлення пропущених пластів-колекторів та визначення характеру їх насичення;

- уточнення характеристик продуктивних пластів-колекторів;

- виявлення обводнених пластів;

- визначення положення флюїдоконтактів;

-загальної оцінки нафтогазоносності після довгої експлуатації родовища.

При проведенні даного типу досліджень, для збільшення роздільної здатності радіоактивних методів, їх якості та інформативності  бажано забезпечити відповідні умови реєстрації, а саме: ствол свердловини заповнити немінералізованою водою, або осушити її повністю. 

 

Імпульсний нейтрон-нейтронний каротаж

 

Даний метод є одним з найбільш поширених методів для оцінки характеру  насичення колекторів та визначення положення ВНК, ГНК та ГВК.

Ми використовуємо модифікацію двозондового імпульсного нейтрон-нейтронного каротажу, що дозволяє вивчати розподіл теплових нейтронів з часом. Використання двозондової апаратури забезпечує реєстрацію щільності теплових нейтронів по восьми часових затримках на кожному із зондів. Після реєстрації щільності теплових нейтронів по восьми часових затримках та інтегральних значень по кожному із зондів визначається час існування нейтронів в ближній та дальній зонах. Порівняння часу існування теплових нейтронів по великому та малому зондах робить можливим більш точно оцінити характер насичення в породах-колекторах, ніж однозондова апаратура.

 

Термобаричні умови проведення робіт: 

MAX   MAX
150 °C   120 МПа

 Наші адреси:

Офіс та юридична адреса:
м.Київ, Печерський р-н, вул.В.Тютюн-ника (Анрі Барбюса) 37/1 8-ма секція, 3-ій поверх, к.806,
індекс: 03150

Виробнича база №1:
с.Терешки, Полтавська обл., Полтавський р-н, вул.Шевченка 30,
індекс: 38762

Виробнича база №2:
м.Кремінна, Луганська обл, вул.Санаторна 21,
індекс: 92904
Контактні дані:
Директор ТОВ"Укрспецгеологія"
Стасів Олег Степанович
+38(050)475 31 09
boss@usg.email

Заступник директора з
виробничих питань

Януш Степан
Михайлович
+38(050)304 41 82
pl@usg.email

Головний інженер
Стасів Олег Петрович
+38(095)281 96 84
olegstasiv@usg.email

Провідний геофізик
Тереб Світлана
Миколаївна
+38(050)355 20 44
office@usg.email

Ми в соцмережах:


Поділитись з друзями та колегами: