Профілеметрія - Кавернометрія


 

Вимір діаметру ствола свердловини відноситься до основних досліджень, що проводяться в усіх пошукових та розвідувальних свердловинах по всьому відкритому стволу.

Кавернометрія забезпечує високе вертикальне розчленування розрізу (виділяються прошарки товщиною до 0.2-0.3 м) та виділення проникних порід по зменшенню діаметра ствола свердловини, адже її значення навпроти пласта в загальному не піддаються впливу вміщуючих порід та характеризуються утворенням глинистої кірки. Одночасно кавернометрія виявляє розмиті ділянки ствола свердловини (каверни), що в більшості випадків є ознакою глин або ж порово-тріщинуватих зон.

Прилад профілемір -каверномір представляє собою чотири важілі, що притискаються до стінок свердловини. По відхиленню цих важелів можна розрахувати діаметр свердловини в двох взаємоперпендикулярних площинах, а також середній діаметр. 

В подальших розрахунках профілеметрії визначаються: об'єм свердловини та затрубного простору для визначення необхідної кількості  цементу для проведення цементажу обсадної колони визначеного діаметру. Додатково визначається коефіцієнт кавернозності свердловини.

Використання даного приладу не має обмежень по характеру бурового розчину.

Мікрокавернометрія є різновидом кавернометрії, але реєструється в комплексі з мікрометодами та має менший максимальний діаметр розкриття приладу (до 40 см).

Використовується з метою деталізації профілю свердловини та більш детального визначення складнопобудованих пластів-колекторів, наприклад з частим та тонким перешаруванням різних типів порід.

 

Термобаричні умови проведення робіт: 

MAX   MAX
150; 175 °C   120; 150 МПа

 Наші адреси:

Офіс:
м.Київ, Печерський р-н, вул.В.Тютюнника (вул.Анрі Барбюса) 37/1 8-ма секція, 3-ій поверх, к.806,
індекс: 03150

Виробнича база №1:
с.Терешки, Полтавська обл., Полтавський р-н, вул.Шевченка 30,
індекс: 38762

Юридична адреса та виробнича база №2:
м.Кремінна, Луганська обл, вул.Санаторна 21,
індекс: 92904
Контактні дані:
Директор ТОВ"Укрспецгеологія"
Стасів Олег Степанович
+38(050)475 31 09
boss@usg.lg.ua

Заступник директора з
виробничих питань

Януш Степан
Михайлович
+38(050)304 41 82
pl@usg.lg.ua

Головний інженер
Стасів Олег Петрович
+38(095)281 96 84
olegstasiv@usg.lg.ua

Провідний геофізик
Тереб Світлана
Миколаївна
+38(050)355 20 44
office@usg.lg.ua

Ми в соцмережах:


Поділитись з друзями та колегами: